Class Reunion Committees







65th Reunion

Class of 1955

George Lewis ’55
Jim McClelland ’55
Aaron Mendelson ’55

60th Reunion

Class of 1960

Albert Bellas ’60
Michael Bellas ’60
Ted Boyd ’60
David Crandall ’60
David Frantz ’60
Eric Reif ’60
Ivon Rohrer ’60
Hank Spire ’60

Class of 1961

Bill Thompson '61

55th Reunion

Class of 1965

Mac Butts ’65
Charlie Guy ’65
Jere Keefer ’65
​​​​​​​Richard Stanger ’65

Class of 1966

Art Ambrose '66
Bill Goodfellow '66
​​​​​​​Bill Gordon '66
​​​​​​​Howie Neumann ’66
Rob Robison ’66
Jack Seto '66
Chris Spurry '66
Fred Stenger ’66
John VerStandig ’66
Brock Vinton '66
Stan Westbrook '66
Phil Yates ’66

50th Reunion

Class of 1970

Jeff Bryan ’70
Jim Dake ’70
John Dutrey ’70
Pete Flanagan ’70 (Co-chair)
Ross Lillard ’70
Rick Macek ’70
Paul Mellott ’70 (Co-chair)
Sam Morgan ’70
Bruce Neustadt ’70
Patrick Regnery ’70
Bob Richards ’70
Frank Rutherford ’70
Dan Seamans ’70
Bill Stamets ’70
Bill Wallace ’70

Class of 1971

George Alter III ’71
Lynn Anderson ’71
Charlie Bell ’71
Harold Bolnick ’71
Bob Bonham ’71
Mike Broder ’71
Bruce Brown ’71
Bill Christ Jr. ’71
Bill Cochran ’71
Howie Cotler ’71
Scott Cummings ’71 (Chair)
Paul Dickman ’71
Dave Garber ’71
Larry Gluck ’71
Alec Graham ’71
Michael Granet ’71
Fred Hazelwood III ’71
John Lent ’71
John McClure ’71
Paul Murray ’71
Ethan Perry ’71
Joe Rendina ’71
​​​​​​​Tom Saunders '71
Charlie Scammell ’71
D.L. Schuck Jr. ’71
Dave Shutack ’71
Ed Singletary Jr. ’71
Bill Sutherland ’71
Jaime Thompson ’71
Steve Upham III ’71
Ed Vinson ’71
Dan Whiteman III ’71
Tomorrow Wohlsen ’71
Gepe Zurenda ’71​​​​​​​

45th Reunion

Class of 1975

Rick Jenkinson ’75
Ken Lockyer ’75
Brian Mellott ’75
Greg Morris ’75
Tony Tito ’75

Class of 1976

Denise Dupré '76
​​​​​​​Tony Furnary '76
Lorelle Pottick Gantt '76
David Wright '76

40th Reunion

Class of 1980

John Beeken ’80
Lynn Brewer Price ’80
Dave Brumbaugh ’80
Lois Findlay ’80
Elise Gery Cotler ’80
Chris Greene ’80
Laura Lee Harris Hughes ’80
John Hollinshead ’80
Mark Hughes ’80
Gary Neft ’80
Laura Pisano Lyshon ’80
Dave Riden ’80
Clay Tettelbach ’80

Class of 1981

Doug Burbank '81
​​​​​​​Nancy Corwin Sanders ’81 (co-chair)
Scott Davenport ’81
Sally Anne Epstein ’81
Dave Flanagan ’81
Ed Gardiner '81
Liz Gildea Logie ’81
Jim Jenkins ’81 (co-chair)
Dave Wagner ’81
Jay Yarid Jr. ’81​​​​​​​

35th Reunion

Class of 1985

Heidi Erb Anderson ’85
Marca Armstrong Ewy ’85 (Chair)
Luis Cervera ’85
Paul Furigay ’85
Dan Henderson ’85
Amy Martin ’85
Peggy Raley Ward ’85
Stacie Rice Lissette ’85
Les Thomas ’85

Class of 1986

Nancy Gallagher Jones '86
Bruce Keizler '86
Shawn Meyers '86
Margaret O'Brient ’86​​​​​​​​​​​​​​

30th Reunion

Class of 1990

Ruben Oscar Acoca ’90
Mike Barrows ’90
JJ Fabrega ’90
Ann Kaguyutan ’90
Nicole Lehman Muther ’90
Kim Lloyd ’90
Geoff Moorhead ’90
Tonya Rutherford ’90
Steven Wagshal ’90

Class of 1991

Helen Barfield Prichett '91 (Co-chair)
Josh Bratter '91 (Co-chair)
Kelley Keeler Short '91
Sassan Shaool '91
​​​​​​​Russ Spinney '91

25th Reunion

Class of 1995

Nikki Adler ’95
Mwandi Bandawe ’95
Liz Brode Diachun ’95
Sylvie Butera Rich ’95
Bryce Gilmer ’95
Meredith Glah Coors ’95 (Chair)
Melissa Glah Orders ’95
Leland Kass ’95
Ji Kim ’95
Michael Pedersen ’95
Shannon Rawley ’95
Scott Sides ’95

Class of 1996

Josh Smith ’96
​​​​​​​

20th Reunion

Class of 2000

Peter Coolidge ’00
Kevin Glah ’00
Alec Harris ’00
Taylor Horst ’00
Andrew Miller ’00 (Chair)
Anne Reeder Bertram ’00
Jess Shartle Duvall ’00
Andy Shirk ’00
​​​​​​​Emily Stark ’00
Emily Wiley Randall ’00
Natalie Wingrove Scott ’00

Class of 2000

Chris Balaban ’01
Ann Marie Bliley-Ester ’01
Mike Flanagan ’01​​​​​​​
​​​​​​​Colin Marsh '01
Sierra Nixon ’01
​​​​​​​Christin Polak Blyumin ’01
Jason Wilford '01

15th Reunion

Class of 2005

Jonathan Edwards ’05
Jeff Greenberg ’05 (Co-chair)
Alexis Imler Gray ’05
Sonya Karbach Marino ’05 (Co-chair)
Jenica Lee ’05
Jackie Lora ’05
John Marino ’05
Matt Okoh ’05
Whitney Pezza ’05
Sarah Powell Graeffe ’05
Elliott Van Ness ’05
Nick Ventresca ’05

Class of 2006

Pam Aquino ’06 (Co-chair)
​​​​​​​Margie Burton '06
Rahde Franke ’06 (Co-chair)
Hilary Gridley '06
Shelby Hoffman '06
Sarah Timoney '06
Katie Vickers '06
​​​​​​​

10th Reunion

Class of 2010

Aimee Chase ’10
Sarah Duda ’10
Jacob Fries ’10
Taria Griffin ’10
Felix Guzman ’10
Sam Hook ’10 (Co-chair)
Jessica Keeseman-Bowman ’10
Jordan Krutek ’10
Jen Leahey Romey ’10
Brookke Mahaffey ’10
Ty Malone ’10
Andrea Metz ’10
Joy Mullins Byrne ’10
Nikolai Paloni ’10
Aaron Porter ’10
Leigh Saner ’10
Lorraine Simonis ’10
Anmargaret Warner ’10 (Co-chair)

Class of 2011

Georgia Baker '11
Harrison Brink II ’11
Ben Bunjapamai ’11
Kayla Cherry ’11
Alex Curtis ’11
Collin Greene ’11
Linh Ho Tran ’11
Annette Hull '11
Kayleigh Kiser ‘11
Ryan Ma ’11
​​​​​​​Chuck Mellott '11
Nikki Hyraks Moyle ’11
Liza Rizzo ’11 (Co-chair)
Eugene Sa ’11
Claire Sabol ’11
Stephanie Sasse ’11
Nick Stanton ’11
Matt Timoney ’11 (Co-chair)

5th Reunion

Class of 2015

Jordan Allen ’15
Henry Asher ’15
Ellie Clark ’15
Leah Cook ’15
Chris de Morais ’15
Max Furigay ’15
Sophia Garibaldi ’15
​​​​​​​Amber Heffernan ’15
Sarabeth Henne ’15
Boo Jordan ’15
Emily Kopach ’15
Meredith Mountain ’15
Maddie Nelson ’15
Grace Piotrowski ’15
Emily Schoenberger ’15 (Chair)
Raj Singh ’15
Annabel Taylor ’15
Bennett Turner ’15
Reed Widdoes ’15

Class of 2016

Chris Adusei-Poku '16 (Co-chair)
​​​​​​​Caroline Brown '16
Scott Catlett '16
Elisa Gan ’16 (Co-chair)
Edward Foote ’16
Elliot Hicks '16
​​​​​​​Katherine Hu ’16
Jude Ikekhua ’16
Madi Johnson ’16
Ryan Klaff ’16
Courtney Levins ’16
Marie Moka-Petersen '16
Brian Nelson ’16
Sarah O'Leary ’16
Veronika Suchánková ’16
Harper Tice ’16
Lexa Treml ’16
Carson White ’16
Ruichi Zhou ’16